Simple Scope ID (1.0.0) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: None
de: Keine

en: Serial
de: Seriennummer

en: Scope
de: Anwendungsbereich

en: Context
de: Kontext

en: Context identifier
de: Kontext Bezeichner

en: Default widget
de: Stndardsteurelement

en: Field types
de: Feldtypen
