Simple Scope ID (1.0.0) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: None
fr: Aucun(e)

en: Serial
fr: Séquentiel

en: Scope
fr: Étendue

en: Context
fr: Contexte

en: Context identifier
fr: Identifiant du contexte

en: Field types
fr: Types de champs
