Simple Scope ID (1.0.0) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: None
fa: هیچ

en: Plugin
fa: افزونه

en: Context
fa: زمینه
