SSO Connector Permissions (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: (none)
hi: (कोई नहीं)

en: Label
hi: लेबल

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: URL
hi: यूआरएल

en: Updated
hi: अद्यतित

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Create
hi: बनाएँ

en: Access denied
hi: प्रवेश निषेध

en: Site
hi: साइट

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: N/A
hi: एन / ए

en: General
hi: सामान्य

en: Delete rule
hi: नियम मिटावें

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली
