SSO Connector Permissions (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Actions
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: (none)
de: (keine)

en: Label
de: Beschriftung

en: Update
de: Aktualisieren

en: Updated
de: Aktualisiert

en: User
de: Benutzer

en: Create
de: Erstellen

en: Access denied
de: Zugriff verweigert

en: Site
de: Website

en: Never
de: Nie

en: N/A
de: n. v.

en: General
de: Allgemein

en: Getting started
de: Erste Schritte

en: Delete rule
de: Regel löschen

en: Permissions
de: Berechtigungen

en: Site URL
de: URL der Website

en: Sites
de: Websites

en: Triggers
de: Trigger

en: Save rule
de: Regel speichern

en: Registered
de: Registriert

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Group type
de: Gruppentyp

en: User not found.
de: Benutzer nicht gefunden.

en: 1 role | @count roles
de[0]: 1 Rolle
de[1]: @count Rollen

en: Role mapping
de: Rollenabbildung

en: Module enabled
de: Modul aktiviert
