SSO Connector Sync (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Content types
de: Inhaltstypen

en: Label
de: Beschriftung

en: Setup
de: Einstellungen

en: Authentication
de: Authentifizierung

en: Related content
de: Zugehöriger Inhalt

en: Base URL
de: Basis-URL

en: Synchronization
de: Synchronisierung

en: Menus
de: Menüs

en: Field instances
de: Feldinstanzen

en: Push
de: Ausliefern

en: Bidirectional
de: Bi-direktional

en: Taxonomy vocabularies
de: Taxonomie-Vokabulare

en: Queue name
de: Sortierlistenname

en: User roles and permissions
de: Benutzerrollen und Berechtigungen

en: Pull
de: Ziehen

en: Supported entity types
de: Unterstützte Entitätstypen

en: Sync direction
de: Synchronisierungsrichtung
