SSO for Monitoring and Datamanager (For testing only) (2.0.8) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: User
ro: Utilizator

en: Advanced Settings
ro: Setări Avansate

en: Code
ro: Cod

en: Expires
ro: Expiră la

en: Token
ro: Simbol

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Server ID
ro: ID-ul Serverului

en: Scopes
ro: Scopuri

en: Client Secret
ro: Secretul clientului
