Your own Stack Overflow (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Comments
id: Komentar

en: Edit
id: Sunting

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Settings
id: Pengaturan

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Question
id: Pertanyaan

en: Answer
id: Jawab

en: Comment
id: Komentar

en: Revisions
id: Revisi

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Revert
id: Kembali

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Revision of %title from %date
id: Revisi dari %title pada %date

en: Comment settings
id: Pengaturan komentar

en: Questions
id: Soal

en: Delete all revisions
id: Hapus semua revisi

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: The username of the content author.
id: Nama pengguna dari penulis konten.

en: Revision translation affected
id: Terjemahan revisi terpengaruh

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
id: Menunjukkan jika pengeditan terakhir dari terjemahan milik revisi saat ini.
