Stacks (2.0.1) - en to ro translation catalogue (61 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: content
ro: conţinut

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afișează

en: Content Types
ro: Tipuri de Conţinut

en: Theme
ro: Temă

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Off
ro: Oprit

en: Welcome
ro: Bine ați venit

en: Warning
ro: Avertizare

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Template
ro: Șablon

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Entity
ro: Entitate

en: Changed
ro: Schimbat

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Apply
ro: Aplică

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Taxonomy Terms
ro: Termeni Taxonomie

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Add new content
ro: Adăugare conţinut nou

en: Bundle
ro: Pachet

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Pagination
ro: Paginație

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: No content selected.
ro: Nu este conținut selectat.

en: Load more
ro: Încărcați mai mult

en: First page
ro: Prima pagină

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current
