Stacks (2.0.2) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: content
uk: матеріал

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Link
uk: Посилання

en: Settings
uk: Налаштування

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: Theme
uk: Тема

en: Created
uk: Створено

en: Welcome
uk: Вітання

en: Warning
uk: Попередження

en: Authored by
uk: Автор

en: Template
uk: Шаблон

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Entity
uk: Сутність

en: Plugin
uk: Плаґін

en: Changed
uk: Змінено

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: All Types
uk: Всі типи

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Add new content
uk: Додати новий матеріал

en: Bundle
uk: Пакет

en: Advanced Configuration
uk: Розширені параметри

en: Save Widget
uk: Зберегти віджет

en: Edit Widget
uk: Редагувати віджет

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Manage Content
uk: Керувати вмістом

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Edit widget
uk: Редагувати віджет

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: No content selected.
uk: Не вибрано жодного матеріалу.

en: Stacks
uk: Штабелі

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Page @items.current
uk: Сторінка @items.current

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Widget instance operations bulk form
uk: Пакетна форма операцій з екземплярами віджетів
