Stacks (3.0.1) - en to fr translation catalogue (48 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Theme
fr: Thème

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Welcome
fr: Bienvenue

en: Warning
fr: Avertissement

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Template
fr: Gabarit

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Entity
fr: Entité

en: Changed
fr: Modifié

en: Loading...
fr: En cours de chargement...

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Machine name
fr: Nom système

en: All Types
fr: Tous les types

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: Add new content
fr: Ajouter un nouveau contenu

en: Bundle
fr: Type

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Status message
fr: Message d'état

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Previous page
fr: Page précédente

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Load More
fr: Afficher plus

en: Last page
fr: Dernière page

en: No content selected.
fr: Aucun contenu sélectionné.

en: First page
fr: Première page

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
