Stacks (3.0.1) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Theme
it: Tema

en: Created
it: Creato

en: Welcome
it: Benvenuto

en: Warning
it: Avviso

en: Authored by
it: Creato da

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Entity
it: Entità

en: Changed
it: Modificato

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Add new content
it: Aggiungi nuovo contenuto

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Pagination
it: Paginazione

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: No content selected.
it: Nessun contenuto selezionato.

en: First page
it: Prima pagina

en: Page @items.current
it: Pagina @items.current
