Stacks (3.0.1) - en to th translation catalogue (35 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: ID
th: ไอดี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Warning
th: การเตือน

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Loading...
th: กำลังโหลด...

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Warning message
th: ข้อความเตือน

en: Add new content
th: เพิ่มเนื้อหาใหม่

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Status message
th: สถานะข้อความ

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: Previous page
th: หน้าก่อนหน้า

en: First page
th: หน้าแรก
