Stacks (3.0.2) - en to ja translation catalogue (64 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Text
ja: テキスト

en: Theme
ja: テーマ

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Add content
ja: コンテンツを追加

en: Off
ja: オフ

en: Welcome
ja: 歓迎

en: Warning
ja: 警告

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Desc
ja: 降順

en: Template
ja: テンプレート

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Entity
ja: エンティティ

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Changed
ja: 変更済

en: Loading...
ja: ロード中…

en: Next page
ja: 次ページ

en: Apply
ja: 適用

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Results Per Page
ja: ページごとの結果

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Add new content
ja: 新規コンテンツを追加

en: Bundle
ja: バンドル

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Asc
ja: 昇順

en: Taxonomy Vocabulary
ja: タクソノミーボキャブラリー

en: Master
ja: マスター

en: Last page
ja: 最終ページ

en: No content selected.
ja: コンテンツが選択されていません。

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Page @items.current
ja: @items.current ページ

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
