Stacks (3.0.2) - en to sv translation catalogue (64 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Delete
sv: Radera

en: content
sv: innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: On
sv: På

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Settings
sv: Inställningar

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: View
sv: Visa

en: Content Types
sv: Innehållstyper

en: Theme
sv: Tema

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Off
sv: Av

en: Welcome
sv: Välkommen

en: Warning
sv: Varning

en: Authored by
sv: Författad av

en: Desc
sv: Fallande

en: Template
sv: Mall

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Entity
sv: Objekt

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Changed
sv: Ändrad

en: Loading...
sv: Laddar...

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Apply
sv: Applicera

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Taxonomy Terms
sv: Taxonomitermer

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Headline
sv: Rubrik

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Add new content
sv: Lägg till nytt innehåll

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Pagination
sv: Paginering

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Asc
sv: Stigande

en: Taxonomy Vocabulary
sv: Vokabulär för taxonomi

en: Master
sv: Huvud

en: Last page
sv: Sista sidan

en: No content selected.
sv: Inget innehåll valt.

en: First page
sv: Första sidan

en: Page @items.current
sv: Sida @items.current

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.
