Stacks (3.0.3) - en to da translation catalogue (64 entries)

en: Title
da: Titel

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: content
da: indhold

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Content Types
da: Indholdstyper

en: Text
da: Tekst

en: Theme
da: Tema

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Welcome
da: Velkommen

en: Warning
da: Advarsel

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Template
da: Skabelon

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Changed
da: Ændret

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Next page
da: Næste side

en: Apply
da: Udfør

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Taxonomy Terms
da: Taksonomiord

en: Machine name
da: Internt navn

en: Headline
da: Overskrift

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Warning message
da: Advarsel

en: Add new content
da: Tilføj nyt indhold

en: Advanced Configuration
da: Avancerede indstillinger

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Current page
da: Nuværende side

en: Previous page
da: Forrige side

en: Asc
da: Stigende

en: Taxonomy Vocabulary
da: Taksonomi ordforråd

en: Last page
da: Sidste side

en: No content selected.
da: Intet indhold valgt.

en: First page
da: Første side

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: Go to page @key
da: Gå til side @key
