Stacks (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (47 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Link
hi: कड़ी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: Theme
hi: थीम

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Template
hi: फर्मा

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Entity
hi: इकाई

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Loading...
hi: लोड हो रहा है...

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Apply
hi: लागू करें

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Add new content
hi: नई सामग्री जोड़ें

en: Bundle
hi: पोटली

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी

en: UUID
hi: युयुआइङी
