Stacks (8.x-1.2) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Link
fa: واصلی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Theme
fa: پوسته

en: ID
fa: هویت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Warning
fa: اخطار

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Entity
fa: عنصر

en: Plugin
fa: افزونه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Apply
fa: تایید

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Bundle
fa: بسته

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Entity ID
fa: هویت عنصر

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Load More
fa: نمایش بیشتر

en: Last page
fa: صفحۀ آخر
