Stage File Proxy (8.x-1.0-rc3) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Development
it: Sviluppo

en: Your settings have been saved.
it: Le tue impostazioni sono state salvate.

en: Origin
it: Origine

en: @remote could not be saved to @path.
it: @remote non può essere salvato in @path.

en: HTTP error @errorcode occurred when trying to fetch @remote.
it: Si è verificato l'errore HTTP @errorcode mentre si tentava di recuperare @remote.
