Stage File Proxy (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Development
fr: Développement

en: Your settings have been saved.
fr: Vos paramètres ont été enregistrés.

en: Origin
fr: Origine

en: @remote could not be saved to @path.
fr: @remote n'a pas pu être sauvegardé vers @path.

en: HTTP error @errorcode occurred when trying to fetch @remote.
fr: L'erreur HTTP @errorcode s'est produite lors de la tentative de récupération de @remote.
