StandWithUkraine ?? (1.3.10) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Enable
pt: Ativar

en: Enabled
pt: Ativado

en: Message
pt: Mensagem

en: Link
pt: Ligação

en: One
pt: Um

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Default
pt: Por defeito

en: Background
pt: Fundo

en: Text
pt: Texto

en: Configure
pt: Configurar

en: Position
pt: Posição

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Themes
pt: Temas

en: the settings page
pt: a página de configurações

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Ratio
pt: Proporção

en: Inherit
pt: Herdar

en: pixels
pt: píxeis

en: Admin
pt: Administrador

en: Uses
pt: Usos

en: Message settings
pt: Configurações de Mensagem
