StandWithUkraine ?? (2.0.3) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Enable
it: Abilita

en: Enabled
it: Attivato

en: default
it: predefinito

en: Message
it: Messaggio

en: One
it: Una

en: Preview
it: Anteprima

en: Default
it: Predefinito

en: Background
it: Sfondo

en: Text
it: Testo

en: Configure
it: Configura

en: Block
it: Blocco

en: Position
it: Posizione

en: Themes
it: Temi

en: Two
it: Due

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Inherit
it: Eredita

en: pixels
it: pixel

en: Uses
it: Usa
