Starlight (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: page
ja: ページ

en: new
ja: 新規

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Font
ja: フォント

en: no
ja: いいえ

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Up
ja: 上へ

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Tools
ja: ツール

en: profile
ja: プロフィール

en: Link color
ja: リンクの色

en: Tabs
ja: タブ

en: Reply
ja: 返信

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: mobile
ja: モバイル

en: Pagination
ja: ページ送り

en: No replies
ja: 返信なし

en: wide
ja: 広

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: (active tab)
ja: (アクティブなタブ)

en: Subscribe to @title
ja: @title を購読

en: Formatting help
ja: コンテンツ作成のヒント

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: Book traversal links for
ja: ブック横断リンク:

en: Page @items.current
ja: @items.current ページ

en: narrow
ja: 狭小

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー
