Starlight (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: new
fa: جدید

en: Edit
fa: تدوین

en: Search
fa: جستجو

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: به صفحه والد برو

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: no
fa: خیر

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Up
fa: بالا

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Tools
fa: ابزارها

en: Link color
fa: رنگ واصلی

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Reply
fa: پاسخ

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: mobile
fa: موبایل

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Powered by Drupal
fa: نیرو گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر

en: User account menu
fa: قائم حساب کابرا
