Starman (1.0.0) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Register
fr: S'inscrire

en: Content
fr: Contenu

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Log in
fr: Se connecter

en: Close
fr: Fermer

en: Order Summary
fr: Résumé de la commande

en: Loading...
fr: En cours de chargement...

en: Review
fr: Vérifier

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: Out of stock
fr: Rupture de stock

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Status message
fr: Message d'état

en: In stock
fr: En stock

en: Your shopping cart is empty.
fr: Votre panier est vide.

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Forgot your password?
fr: Vous avez perdu votre mot de passe ?

en: Informative message
fr: Message informatif

en: Reset your password
fr: Réinitialiser votre mot de passe

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales
