Starman (1.0.0) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Register
id: Daftar

en: Content
id: Konten

en: Description
id: Deskripsi

en: Page title
id: Judul halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Log in
id: Login

en: Close
id: Tutup

en: Order Summary
id: Ringkasan Pesanan

en: Loading...
id: Memuat...

en: Review
id: Periksa

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Out of stock
id: Stok habis

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Status message
id: Pesan status

en: Your shopping cart is empty.
id: Keranjang belanja Anda kosong.

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Forgot your password?
id: Lupa kata sandi Anda?

en: Reset your password
id: Reset password anda

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer
