Starman (1.0.2) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Register
de: Registrieren

en: Content
de: Inhalt

en: Description
de: Beschreibung

en: Page title
de: Seitentitel

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Log in
de: Anmelden

en: Profile
de: Profil

en: Close
de: Schließen

en: Logout
de: Abmelden

en: Order Summary
de: Bestellübersicht

en: Loading...
de: Wird geladen...

en: Review
de: Überprüfung

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Error message
de: Fehlermeldung

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Warning message
de: Warnmeldung

en: Out of stock
de: Nicht auf Lager

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Status message
de: Statusmeldung

en: In stock
de: Auf Lager

en: Your shopping cart is empty.
de: Ihr Warenkorb ist leer.

en: Footer menu
de: Footer-Menü

en: Forgot your password?
de: Passwort vergessen?

en: Informative message
de: Informative Nachricht

en: Reset your password
de: Passwort zurücksetzen

en: Site branding
de: Branding der Website

en: Primary admin actions
de: Primäre Verwaltungsaktionen

en: Navbar branding
de: Branding der Navigationsleiste

en: Navbar left
de: Navigationsleiste links

en: Navbar right
de: Navigationsleiste rechts
