Static Content Browser (1.0.0) - en to fil translation catalogue (10 entries)

en: Home
fil: Bahay

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Content
fil: Nilalaman

en: Type
fil: Uri

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Administration
fil: Pangangasiwa

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Name
fil: Pangalan

en: Active
fil: Aktibo
