Static Suite (1.0.0-alpha12) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: yes
pt: sim

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Delete group
pt: Apagar grupo

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: view
pt: ver

en: Logs
pt: Registros do sistema

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Ver

en: Format
pt: Formato

en: Path
pt: Caminho

en: no
pt: não

en: Global settings
pt: Configurações globais

en: Advanced
pt: Avançado

en: Configuration
pt: Configurações

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: seconds
pt: segundos

en: Not available
pt: Indisponível

en: User name
pt: Nome do usuário

en: File settings
pt: Configurações de arquivo

en: Export format
pt: Formato de exportação

en: About
pt: Sobre

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Uses
pt: Usos

en: Edit configuration
pt: Editar configurações

en: Last modification date
pt: Data da última modificação

en: Dependencies
pt: Dependências

en: URI settings
pt: Configurações de URI
