Static Suite (1.1.0-rc3) - en to ja translation catalogue (46 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: yes
ja: はい

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Delete group
ja: グループの削除

en: Log
ja: ログ

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Download
ja: ダウンロード

en: view
ja: ビュー

en: Scheme
ja: スキーマ

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Export
ja: エクスポート

en: Label
ja: ラベル

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Format
ja: フォーマット

en: Path
ja: パス

en: Files
ja: ファイル

en: no
ja: いいえ

en: Done
ja: 完了

en: Global settings
ja: 共通の設定

en: Warning
ja: 警告

en: Advanced
ja: 高度

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Not available
ja: 利用不可

en: User name
ja: ユーザー名

en: File settings
ja: ファイルの設定

en: Storage
ja: ストレージ

en: Export format
ja: 出力書式

en: About
ja: アバウト

en: Started
ja: 開始済

en: Uses
ja: 機能

en: Processed @current out of @total.
ja: @total件中@current件処理しました。

en: An error has occurred.
ja: エラーが発生しました。

en: String not found.
ja: 文字列が見つかりませんでした。

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: URI settings
ja: URI 設定
