Static Suite (1.1.0-rc3) - en to uk translation catalogue (56 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: yes
uk: так

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Delete group
uk: Видалити групу

en: Log
uk: Журнал

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Download
uk: Завантаження

en: view
uk: переглянути

en: Scheme
uk: Схема

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Export
uk: Експортувати

en: Label
uk: Мітка

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Format
uk: Формат

en: Path
uk: Шлях

en: Files
uk: Файли

en: no
uk: ні

en: Done
uk: Готово

en: Global settings
uk: Глобальні налаштування

en: Warning
uk: Попередження

en: Advanced
uk: Розширені

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Provider
uk: Постачальник

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: The configuration %label has been deleted.
uk: Конфігурацію %label було видалено.

en: Not available
uk: Недоступно

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: File settings
uk: Властивості файла

en: Storage
uk: Сховище

en: An error has occurred
uk: Сталася помилка

en: Export format
uk: Формат експорту

en: About
uk: Про модуль

en: Started
uk: Запущено

en: Regular Expression
uk: Регулярний вираз

en: Uses
uk: Використання

en: Edit configuration
uk: Редагувати конфігурацію

en: Starting
uk: Запуск

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: An error has occurred.
uk: Сталася помилка.

en: String not found.
uk: Рядка не знайдено.

en: Last modification date
uk: Дата останньої зміни

en: Dependencies
uk: Залежності

en: local
uk: локально

en: Aborted
uk: Припинено

en: Unique ID
uk: Унікальний ідентифікатор

en: remote
uk: віддалено

en: URI settings
uk: Налаштування URI
