Static Suite (1.1.0-rc4) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: yes
it: sì

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Delete group
it: Elimina gruppo

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Enabled
it: Attivato

en: Download
it: Scarica

en: view
it: mostra

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Label
it: Etichetta

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Format
it: Formato

en: Path
it: Percorso

en: Files
it: File

en: Done
it: Fatto

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Warning
it: Avviso

en: Advanced
it: Avanzate

en: Configuration
it: Configurazione

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Not available
it: Non disponibile

en: User name
it: Nome utente

en: File settings
it: Impostazioni file

en: Storage
it: Archiviazione

en: Export format
it: Formato di esportazione

en: About
it: Informazioni

en: Started
it: Iniziato

en: Uses
it: Usa

en: Edit configuration
it: Modifica configurazione

en: An error has occurred.
it: Si è verificato un errore.

en: String not found.
it: Testo non trovato.

en: Last modification date
it: Data dell'ultima modifica

en: Dependencies
it: Dipendenze

en: URI settings
it: Impostazioni URI
