Static Suite (1.1.0-rc4) - en to kn translation catalogue (37 entries)

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Delete group
kn: ಗುಂಪನ್ನು ಅಳಿಸು.

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Scheme
kn: ಸ್ಕೀಮ್

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Done
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Not available
kn: ಲಭ್ಯವಿರುವುದಿಲ್ಲ

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Started
kn: ಆರಂಭಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Regular Expression
kn: ರೆಗ್ಯುಲರ್ ಎಕ್ಸ್‍ಪ್ರೆಶನ್

en: Starting
kn: ಆರಂಭಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: An error has occurred.
kn: ಒಂದು ದೋಷವು ಎದುರಾಗಿದೆ.

en: local
kn: ಸ್ಥಳೀಯ
