Static Suite (1.1.0-rc5) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: yes
hi: हां

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Delete group
hi: समूह नष्ट करो

en: Log
hi: गतिविधि संदेश

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Download
hi: डाउनलोड

en: view
hi: देखें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Label
hi: लेबल

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: Format
hi: प्रारूप

en: Path
hi: मार्ग

en: ID
hi: आईडी

en: Files
hi: दस्तावेज

en: no
hi: नहीं

en: Done
hi: पूर्ण हुआ

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Advanced
hi: विकसित

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Not available
hi: अनुपलब्ध

en: User name
hi: उपयोगकर्ता नाम

en: File settings
hi: फ़ाइल सेटिंग्स

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग

en: An error has occurred.
hi: एक त्रुटि हुई

en: String not found.
hi: स्ट्रिंग नहीं मिला

en: Dependencies
hi: निर्भरता

en: URI settings
hi: यूआरआइ सेटिंग्स
