Static Web (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Author
id: Penulis

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Administration
id: Administrasi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Project
id: Proyek

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Changed
id: Berubah

en: Zone ID
id: ID Zona

en: Add Page
id: Tambah Laman

en: Clients
id: Klien

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Provides an improved drop-down menu interface to the site Toolbar.
id: Menyediakan antarmuka menu tarik-turun yang lebih baik pada Toolbar situs.
