Station (8.x-2.1-beta1) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: On
it: Acceso

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Artist
it: Artista

en: Schedule
it: Pianifica

en: Time increment
it: Incremento di tempo

en: Time
it: Data e ora

en: View
it: Visualizza

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Start
it: Inizio

en: Sort by
it: Ordina per

en: Track
it: Traccia

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Finish
it: Termina

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Master
it: Principale

en: The username of the content author.
it: Nome utente dell'autore del contenuto.

en: @entity using @field_name
it: @entity che usa @field_name
