Statistics (1.0.1) - en to az translation catalogue (51 entries)

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: never
az: heç vaxt

en: Statistics
az: Statistika

en: Goal
az: Məqsəd

en: How many content items to display in "day" list.
az: "day" siyahısında neçə məzmun elementi göstəriləcək.

en: Number of day's top views to display
az: Göstəriləcək günün ən yaxşı baxışlarının sayı

en: Number of all time views to display
az: Göstəriləcək bütün zaman baxışlarının sayı

en: Number of most recent views to display
az: Göstəriləcək ən son baxışların sayı

en: Permissions
az: İcazələr

en: Number of views
az: Baxışların sayı

en: About
az: Haqqında

en: Steps
az: Addımlar

en: Uses
az: İstifadə edir

en: Total views
az: Ümumi baxışlar

en: The total number of times the node has been viewed.
az: Düyün baxıldığı ümumi sayı.

en: Views today
az: Bugünkü baxışlar

en: The total number of times the node has been viewed today.
az: Bu gün qovşağın ümumi sayı.

en: Most recent view
az: Ən son görünüş

en: The most recent time the node has been viewed.
az: Ən son dəfə node baxılıb.

en: Content viewing counter settings
az: Məzmuna baxan sayğac parametrləri

en: Count content views
az: Məzmun baxışlarını sayın

en: Increment a counter each time content is viewed.
az: Məzmuna hər dəfə baxılanda sayğac artırın.

en: Popular content
az: Populyar kontent

en: How many content items to display in "all time" list.
az: "bütün zamanlar" siyahısında neçə məzmun elementi göstəriləcək.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
az: "son baxılanlar" siyahısında neçə məzmun elementi göstəriləcək.

en: Today's:
az: Bugünkü:

en: All time:
az: Həmişə:

en: Last viewed:
az: Son baxılıb:

en: Content statistics
az: Məzmun statistikası

en: The number of visitors who have read the node.
az: Nodu oxuyan ziyarətçilərin sayı.

en: The number of visitors who have read the node today.
az: Bu nodu oxuyan ziyarətçilərin sayı.

en: Last view
az: Son baxış

en: The date on which a visitor last read the node.
az: Ziyarətçinin nodu son oxuduğu tarix.

en: Displaying popular content
az: Populyar məzmun göstərilir

en: Page view counter
az: Səhifəyə baxış sayğacı

en: Administer statistics
az: Statistikanı idarə edin

en: View content hits
az: Məzmun hitlərinə baxın

en: The node ID.
az: Nod ID-si.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site.
az: Drupalın sayt haqqında saxlayacağı statistik məlumat üçün parametrlər.

en: Block layout
az: Blok tərtibatı

en: Statistics settings
az: Statistika parametrləri

en: Popular content block settings
az: Populyar məzmun bloku parametrləri

en: Number of day\s top views to display
az: Göstəriləcək günün ən yaxşı baxışlarının sayı

en: The Statistics module shows you how often content is viewed. This is useful in determining which pages of your site are most popular. For more information, see the <a href=":statistics_do">online documentation for the Statistics module</a>.
az: Statistika modulu sizə məzmunun nə qədər tez-tez baxıldığını göstərir. Bu, saytınızın hansı səhifələrinin ən populyar olduğunu müəyyən etmək üçün faydalıdır. Ətraflı məlumat üçün <a href=":statistics_do">Statistika modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The module includes a <em>Popular content</em> block that displays the most viewed pages today and for all time, and the last content viewed. To use the block, enable <em>Count content views</em> on the <a href=":statistics-settings">Statistics page</a>, and then you can enable and configure the block on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
az: Modula bu gün və bütün zamanlar üçün ən çox baxılan səhifələri və son baxılan məzmunu göstərən <em>Populyar məzmun</em> bloku daxildir. Blokdan istifadə etmək üçün <a href=":statistics-settings">Statistika səhifəsində</a> <em>Məzmun baxışlarının sayı</em>-nı aktiv edin, sonra isə <-də bloku aktivləşdirə və konfiqurasiya edə bilərsiniz. a href=":blocks">Layout səhifəsini bloklayın</a>.

en: The Statistics module includes a counter for each page that increases whenever the page is viewed. To use the counter, enable <em>Count content views</em> on the <a href=":statistics-settings">Statistics page</a>, and set the necessary <a href=":permissions">permissions</a> (<em>View content hits</em>) so that the counter is visible to the users.
az: Statistika modulu səhifəyə hər dəfə baxılanda artırılan hər səhifə üçün sayğacdan ibarətdir. Sayğacdan istifadə etmək üçün <a href=":statistics-settings">Statistika səhifəsində</a> <em>Məzmun baxışlarını say</em>-ı aktiv edin və lazımi <a href=":icazələri təyin edin. ">icazələr</a> (<em>Məzmun hitlərinə baxın</em>) ki, sayğac istifadəçilərə görünsün.

en: How long any statistics may be cached, i.e. the refresh interval
az: Hər hansı bir statistikanın nə qədər müddətə yaddaşda saxlanıla biləcəyi, yəni yeniləmə intervalı

en: Configure the logging of content statistics.
az: Məzmun statistikasının qeydini konfiqurasiya edin.

en: Numeric values from the statistics module
az: Statistika modulundan rəqəmli dəyərlər

en: The most recent time the node has been viewed
az: Ən son dəfə node baxılıb

en: The ID of the node to which these statistics apply.
az: Bu statistikanın tətbiq olunduğu qovşaqın ID-si.
