Statistics (1.0.1) - en to cs translation catalogue (38 entries)

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: never
cs: nikdy

en: Statistics
cs: Statistiky

en: How many content items to display in "day" list.
cs: Kolik položek se má zobrazovat v seznamu „den“.

en: Number of day's top views to display
cs: Počet zobrazovaných denních návštěv

en: Number of all time views to display
cs: Počet zobrazovaných návštěv za celé období

en: Number of most recent views to display
cs: Počet zobrazovaných posledních návštěv

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Number of views
cs: Počet shlédnutí

en: About
cs: Popis

en: Uses
cs: Použití

en: 1 view | @count views
cs[0]: 1 zobrazení
cs[1]: @count zobrazení
cs[2]: @count zobrazení

en: Total views
cs: Celkový počet zobrazení

en: The total number of times the node has been viewed.
cs: Celkový počet zobrazení uzlu.

en: Views today
cs: Zobrazení dnes

en: The total number of times the node has been viewed today.
cs: Celkový počet dnešních zobrazení uzlu.

en: The most recent time the node has been viewed.
cs: Čas kdy byl uzel naposledy prohlížen.

en: Content viewing counter settings
cs: Nastavení počítadla zobrazení obsahu

en: Count content views
cs: Počítadlo zobrazení obsahu

en: Increment a counter each time content is viewed.
cs: Při každém zobrazení obsahu zvednout počítadlo.

en: Popular content
cs: Oblíbený obsah

en: How many content items to display in "all time" list.
cs: Kolik položek se má zobrazovat v seznamu „za celé období“.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
cs: Kolik položek se má zobrazovat v seznamu „nedávno zobrazeno“.

en: Today's:
cs: Dnes:

en: All time:
cs: Za celé období:

en: Last viewed:
cs: Naposledy zobrazeno:

en: Content statistics
cs: Statistiky obsahu

en: The number of visitors who have read the node.
cs: Počet návštěvníků, kteří zobrazili daný uzel.

en: The number of visitors who have read the node today.
cs: Počet návštěvníků, kteří dnes zobrazili daný uzel.

en: Last view
cs: Poslední zobrazení

en: The date on which a visitor last read the node.
cs: Datum, kdy návštěvník naposledy zobrazil daný uzel.

en: Displaying popular content
cs: Zobrazení oblíbeného obsahu

en: Page view counter
cs: Počítadlo zobrazení stránek

en: Administer statistics
cs: Spravovat statistiky

en: View content hits
cs: Zobrazit počítadlo přístupů

en: The node ID.
cs: ID uzlu.

en: Block layout
cs: Umístění bloků

en: The module includes a <em>Popular content</em> block that displays the most viewed pages today and for all time, and the last content viewed. To use the block, enable <em>Count content views</em> on the <a href=":statistics-settings">Statistics page</a>, and then you can enable and configure the block on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
cs: Modul obsahuje blok <em>Oblíbený obsah</em>, který vypisuje nejnavštěvovanější stránky pro aktuální den a celkem, a dále naposledy zobrazený obsah. Pro použití tohoto bloku povolte <em>Počet zobrazení obsahu</em> na stránce <a href=":statistics-settings">Statistiky</a>. Blok následně můžete povolit a nastavit na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>.
