Statistics (1.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: never
fa: هرگز

en: Statistics
fa: آمار

en: Goal
fa: هدف

en: How many content items to display in "day" list.
fa: تعداد اقلام محتوا برای نمایش در فهرست «روز».

en: Number of day's top views to display
fa: تعداد روزهای بهترین مشاهدات برای نمایش

en: Number of all time views to display
fa: تعداد کل زمان مشاهدات برای نمایش

en: Number of most recent views to display
fa: تعداد جدیدترین مشاهده‌ها برای نمایش

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Number of views
fa: تعداد مشاهده‌ها

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Total views
fa: کل بازدیدها

en: Views today
fa: مشاهدات امروز

en: Content viewing counter settings
fa: تنظیمات شمارنده مشاهده محتوا

en: Count content views
fa: شمارش مشاهده محتوا

en: Increment a counter each time content is viewed.
fa: هر دفعه که محتوا مشاهده می‌شود شمارنده افزایش می‌یابد.

en: Popular content
fa: محتوای محبوب

en: How many content items to display in "all time" list.
fa: تعداد محتوا برای نمایش در لیست «همیشه».

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
fa: جه تعداد اقلام در «مشاهدات اخیر» نمایش داده شود.

en: Today's:
fa: امروز:

en: All time:
fa: همیشه:

en: Last viewed:
fa: آخرین مشاهده:

en: The number of visitors who have read the node.
fa: تعداد بازدیدکنندگانی که محتوا را خوانده‌اند.

en: The number of visitors who have read the node today.
fa: تعداد بازدیدکنندگانی که امروز محتوا را خوانده‌اند.

en: Last view
fa: آخرین مشاهده

en: The date on which a visitor last read the node.
fa: تاریخی که یک بازدیدکننده آخرین بار محتوا را خوانده است.

en: Displaying popular content
fa: مشاهده برترین محتوا

en: Page view counter
fa: شمارشگر مشاهده صفحه

en: Administer statistics
fa: مدیریت آمار

en: View content hits
fa: مشاهده تعداد بازدیدهای محتوا
