Statistics (1.0.0) - en to sv translation catalogue (41 entries)

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: never
sv: aldrig

en: Statistics
sv: Statistik

en: Goal
sv: Mål

en: How many content items to display in "day" list.
sv: Antalet innehållsposter som skall visas under "I dag".

en: Number of day's top views to display
sv: Antalet rader som skall visas under "I dag"

en: Number of all time views to display
sv: Antalet rader som skall visas under "Någonsin"

en: Number of most recent views to display
sv: Hur många av de senaste sidvisningarna som skall visas

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Number of views
sv: Antal visningar

en: About
sv: Om

en: Steps
sv: Steg

en: Uses
sv: Använder

en: 1 view | @count views
sv[0]: 1 visning
sv[1]: @count visningar

en: Total views
sv: Totalt antal visningar

en: The total number of times the node has been viewed.
sv: Det totala antalet gånger som noden har visats.

en: Views today
sv: Visningar idag

en: The total number of times the node has been viewed today.
sv: Det totala antalet gånger som noden har visats idag.

en: Most recent view
sv: Den senaste visningen

en: The most recent time the node has been viewed.
sv: Den senaste tiden som noden har visats.

en: Content viewing counter settings
sv: Inställningar för visningsräknaren

en: Count content views
sv: Räkna antal gånger innehåll visas

en: Increment a counter each time content is viewed.
sv: Räkna varje gång någon tittar på ett innehåll.

en: Popular content
sv: Populärt innehåll

en: How many content items to display in "all time" list.
sv: Antalet innehållsposter som skall visas under "Någonsin".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
sv: Hur många innehållsposter som skall visas under "Senast visade".

en: Today's:
sv: I dag:

en: All time:
sv: Någonsin:

en: Last viewed:
sv: Senast visade:

en: Content statistics
sv: Statistik för innehåll

en: The number of visitors who have read the node.
sv: Antalet besökare som har läst noden.

en: The number of visitors who have read the node today.
sv: Antalet besökare som har läst noden idag.

en: Last view
sv: Senast visad

en: The date on which a visitor last read the node.
sv: Datumet som en besökare senast läste noden.

en: Displaying popular content
sv: Visar populärt innehåll

en: Page view counter
sv: Räkning av sidvisning

en: Administer statistics
sv: Administrera statistik

en: View content hits
sv: Visa innehållsträffar

en: The node ID.
sv: ID för noden.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site.
sv: Inställningar för den statistik som Drupal lagrar om webbplatsen.

en: Configure the logging of content statistics.
sv: Konfigurera loggning av statistik för innehåll.
