Status Block (1.0.0) - en to am translation catalogue (8 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Group
am: ቡድን

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Version
am: ሥሪት

en: Message
am: መልእክት

en: Weight
am: ክብደት

en: Blocks
am: ጥምረቶች
