Status Block (1.0.0) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Message
bn: বার্তা

en: Weight
bn: ভর
