Status Block (1.0.0) - en to gl translation catalogue (12 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Group
gl: Grupo

en: Description
gl: Descrición

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Version
gl: Versión

en: Message
gl: Mensaxe

en: Weight
gl: Peso

en: Theme
gl: Tema

en: Other
gl: Outro

en: Features
gl: Funcionalidades

en: Blocks
gl: Bloques

en: Primary
gl: Primario
