Status Block (1.0.0) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Group
hi: समूह

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Version
hi: संस्करण

en: Message
hi: संदेश

en: Weight
hi: मान

en: Theme
hi: थीम

en: Other
hi: अन्य

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Blocks
hi: ब्लॉक
