Status Block (1.0.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Status
it: Stato

en: Group
it: Gruppo

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Version
it: Versione

en: Message
it: Messaggio

en: Weight
it: Peso

en: Theme
it: Tema

en: Other
it: Altro

en: Additional
it: Aggiuntivo

en: Features
it: Funzionalità

en: Blocks
it: Blocchi

en: Primary
it: Primario
