Status Block (1.0.0) - en to ne translation catalogue (8 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Group
ne: समूह

en: Description
ne: विवरण

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Version
ne: संस्करण

en: Message
ne: सन्देश

en: Weight
ne: वजन

en: Blocks
ne: ब्लक
