Status Block (1.0.0) - en to ast translation catalogue (8 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Group
ast: Grupu

en: Description
ast: Descripción

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Version
ast: Versión

en: Message
ast: Mensax

en: Weight
ast: Pesu

en: Other
ast: Otru
