Status Block (1.0.0) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Version
cy: Fersiwn

en: Message
cy: Neges

en: Weight
cy: Pwysau

en: Theme
cy: Thema

en: Other
cy: Arall

en: Additional
cy: Ychwanegol

en: Blocks
cy: Blociau
