Status Block (1.0.0) - en to es translation catalogue (15 entries)

en: Status
es: Estado

en: Group
es: Grupo

en: Description
es: Descripción

en: Disabled
es: Desactivado

en: Version
es: Versión

en: Message
es: Mensaje

en: Weight
es: Peso

en: Theme
es: Tema

en: Other
es: Otro(s)

en: Additional
es: Adicional

en: Features
es: Características

en: Plugin
es: Extensión

en: Blocks
es: Bloques

en: Primary
es: Primario

en: Current theme
es: Tema actual
