Status Block (1.0.0) - en to eu translation catalogue (10 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Group
eu: Taldea

en: Description
eu: Azalpena

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Version
eu: Bertsioa

en: Message
eu: Mezua

en: Weight
eu: Pisua

en: Theme
eu: Tema

en: Other
eu: Bestea

en: Blocks
eu: Blokeak
